تبلیغات
امیرالمومنین حیدر (علیه السلام) - امام خامنه ای و بزرگان و طب سنتی ایران
 
امیرالمومنین حیدر (علیه السلام)
به امید انقلاب معرفتی
درباره وبلاگ


باسلام
خدمت دوستان عزیز این وبلاگ با هدف افزایش بصیرت ایجاد گردیده دور از نظر نیست که انتقاداتی نیز بر آن وارد خواهد بود لطفا با پیشنهادهای ارزشمند و نظرات گرانبهای خویش ما را در پیشبرد اهداف متعالی اسلام و مسلمین یاری فرمایید. اجرکم عند الله و من الله توفیق

مدیر وبلاگ :
مطالب اخیر
نویسندگان
نظرسنجی
با تشکر فراوان از اینکه به ما سر زدید مطالب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟
بیانات مقام معظم رهبری:«
یکی از دوستان اشاره
کردند که

دانشگاه طب سنتی تشکیل شده این برای من یک

مژده است.»

مقام معظم رهبری (حفظه الله ): «مسئله‌ى سلامت جزو اولین مسائلمهم زندگى جوامع است. این حدیث معروف «نعمتان مجهولتان الصّحّة و الأمان» حقیقتاً انگشت اشاره‌اى است به یك امر اساسى و حیاتى. هم سلامت، هم امنیت در شمار نعمتهاى بزرگى است كه انسان تا از آن نعمتها محروم نباشد، اهمیت و ارزش آن را نمیفهمد؛ مثل هوا، مثل تنفس. تا وقتى انسان تنفس میكند، اهمیت این نعمت رایگان و همه‌جائى را درك نمیكند؛ تنفس كه مشكل شد، انسان آن وقت احساس میكند چه نعمت بزرگى از دست رفته است.

بخشی از بیانات ایشان در زمان ریاست جمهور بودن:
مشكلات پزشكی باید در كشور ما حل شود و حل هم خواهد شد.وقتی كشور ما از شخصیتهای دانشمندی همچون ابن سینا و رازی و دیگران بهرهمند است چرا باید امروز به خود كفائی كشور امید نبندیم.
بخشی از سخنان ایشان در دیدار جوانان استان همدان در زمان رهبری جامعه اسلامی18/4/83 
ما ملت ایران دانش و علوم پیشرفته را از هر نقطه ی دنیا فرا می گیریم امابدون تقلید از فرهنگ بیگانه و با تكیه بر تاریخ پر افتخار,فرهنگ غنی و استعدادهای خاص ایرانی ,مرزهای كنونی علم و پیشرفت را پشت سر خواهیم گذاشت.مهم ترین هدف تهاجم فرهنگی دشمنان و عوامل مرعوب آنها این است كه به ایرانی القاء كنند كه تو ناتوانی و باید دنباله رو و مقلد غرب باشی اما ملت با این القائات بار دیگر به خواب غفلت نخواهد رفت.
در زمانی كه اروپا در تاریكی قرون وسطی فرو رفته بود در ایران عزیز ما امثال ابن سینا ها ,بشریت را از علم و فرهنگ سیراب می كردند. 
بنا براین ملت ایران با این سابقه درخشان علمی و فرهنگی میتواند و باید كه 200 سال عقب ماندگی خود را از راههای میانبر و به سرعت طی كند.»

"این انرژی هسته‌ای اصلش مال ما نیست، چیزی بود كه از آن‌ها گرفتیم و الان به دست آورده‌ایم. دغدغۀ قلبی امروز من طب اسلامی ایرانی است، به آن بپردازید" و همچنین در جایی به اساتید این حوزه توصیه فرموده بودند كه:‌ " از درگیری با مخالفان طب سنتی اجتناب كنید و به جای آن به كار خودتان بپردازید"


مقام معظم رهبری (حفظه الله ): مسئله‌ى سلامت جزو اولین مسائل مهم زندگى جوامع است.
بیانات در دیدار گروه كثیری از پرستاران نمونه كشور۱۳۸۹/۰۲/۰۱- ۱۴:۴3

مقام معظم رهبری (حفظه الله ): هم سلامت، هم امنیت در شمار نعمتهاى بزرگى است كه انسان تا از آن نعمتها محروم نباشد، اهمیت و ارزش آن را نمیفهمد.
بیانات در دیدار گروه كثیری از پرستاران نمونه كشور۱۳۸۹/۰۲/۰۱- ۱۴:۴3

مقام معظم رهبری (حفظه الله ): مسئله‌ى سلامت جزو اولین مسائل مهم زندگى جوامع است. این حدیث معروف «نعمتان مجهولتان الصّحّة و الأمان» حقیقتاً انگشت اشاره‌اى است به یك امر اساسى و حیاتى. هم سلامت، هم امنیت در شمار نعمتهاى بزرگى است كه انسان تا از آن نعمتها محروم نباشد، اهمیت و ارزش آن را نمیفهمد؛ مثل هوا، مثل تنفس. تا وقتى انسان تنفس میكند، اهمیت این نعمت رایگان و همه‌جائى را درك نمیكند؛ تنفس كه مشكل شد، انسان آن وقت احساس میكند چه نعمت بزرگى از دست رفته است.
بیانات در دیدار گروه كثیری از پرستاران نمونه كشور۱۳۸۹/۰۲/۰۱- ۱۴:۴3

منبع : سای انجمن تحقیقات طب سنتی ایران
باسمه تعالی

انتفاع مؤمنین از توسل به روایات طبی ائمه (علیهم‌السّلام)
.
علامه مجلسی (رحمةالله علیه) در بحارالانوار راجع به بركت رجوع مؤمنین به كلام ائمه (علیهم‌السّلام) در موضوع اخبار طبی می‌نویسد:

بعضی از داروهای طب‌النبی و طب‌الائمه (علیهم‌السّلام) ممكن است مناسبتی با بیماری نداشته، اما وقتی شخص با ایمان و مخلص آن را مصرف می‌كند، از آن سود می‌برد، نه به جهت خاصیت و طبع آن بلكه به خاطر توسل به كسی كه این دارو از وی صادر شده و یقین و خلوص نیتی كه دارد، چنانكه بعضی با تربت امام حسین (علیه‌السّلام) شفا می‌یابند. و من با جماعتی از شیعیان مخلص مأنوسم كه در مدار علم و معالجاتشان اخبار روایت شده از ائمه (علیهم السلام) است و بی آنكه به طبیب مراجعه كنند بدنی سالمتر و عمری طولانی‌تر از كسانی دارند كه به اطباء و معالجین مراجعه می‌كنند.(بحارالانوار، ج59، ص76)

اهمیت طب و طبیب
در نگاه علامه حسن زاده آملی (حفظه الله تعالی)


استکمال نفس ناطقه که ترقی وی از عقل هیولانی تا بمرتبه عقل مستفاد و مافوق آنست بدون کمال بدن که صحّت آنست صورت نپذیرد چه این که بدن مبتلای به آلام و اسقام از استقامت افکار باز می ماند و سیر تکاملی انسانی برایش میسور نیست. و یا به تعبیر دیگر انسان با کمک کشتی بدن تواند که در دریای بیکران هستی سیر کند، و کافِل حفظ و سلامت این کشتی علم شریف طبّ و طبیب عزیز است. چه فخر و مباهاتی و کدام پایه و سرفرازی برتر از این که چنین موهبت خدای سبحان نصیب نصاب انسان گردد؟

... و به هر اندازه ارکان مزاج بایسته تر، و اعتدال مزاج شایسته تر، و اندام آدمی موزون و آراسته تر، و تندرستی آن دلخواسته تر بود قابلی قوی تر و شریف تر برای بفعلیت رسیدن کمال انسانی وی بود، چه این که بدن انسان و جمیع قوا از طبع تا عقل وی وسائل پیشرفت و تور شکار اویند، و انسان با حفظ وصف عنوانی انسان، شکار او علوم و معارف و درک حقائق است.

منبع:
هزار ویک کلمه، کلمه اول
کتاب ده رساله فارسی ص 371-370و تکمیلی:

برگزاری آزمون جامع دوره چهارم و پنجم دستیاران طب سنتی

به گزارش روابط عمومی دانشکده طب سنتی آزمون جامع دوره چهارم و پنجم دستیاران طب سنتی با حضور اساتید و مسؤولین دانشکده طب سنتی در روزهای سه شنبه و چهارشنبه 22 و 23 اسفندماه در محل ساختمان بهشت دانشکده طب سنتی برگزار گردید. در روز سه شنبه 22 اسفندماه آزمون کتبی برگزار شد و روز چهارشنبه 23 اسفندماه به برگزاری آزمون شفاهی اختصاص یافت.

دکترفرتوک زاده معاون آموزشی دانشکده طب سنتی در جریان برگزاری آزمون شفاهی، از شرکت 45 دستیار طب سنتی در این آزمون خبر دادند و پیرامون چگونگی و زمان برگزاری این آزمون چنین بیان داشتند: دانشجویان طب سنتی در یک مرحله از دوره آموزشی - تقریبا در نیمه دوره- و زمانی که اکثر کتب درسی و دروس تئوری تکمیل شده است، در آزمون جامع شرکت می کنند و پس از موفقیت در این آزمون می توانند در زمینه درمان بیماران، تحت نظر اساتید فعالیت کنند.

معاون آموزشی دانشکده طب سنتی در ادامه افزودند: در آزمون جامع دانشجویان از تمامی دروسی که آموزش دیده اند مورد امتحان قرار می گیرند. اساتید با ارائه پرسشهایی به سنجش میزان شناخت دانشجویان نسبت به بدن بیمار و کارکرد آن، و نیز انواع بیماریها و شیوه های مداوا و درمان می پردازند. به طور کل آنچه که دانشجویان از کتب طب سنتی و اساتید در این دوره آموزشی فراگرفته اند، مورد سنجش و ارزیابی قرار می گیرد و در این سنجش آزمون کتبی و شفاهی مکمل هم هستند.

لازم به ذکر است در آزمون جامع دوره چهارم و پنجم، دستیاران طب سنتی دانشگاه های شهید بهشتی، شاهد، کرمان و مشهد که در دانشکده طب سنتی دانشگاه علوم پزشکی تهران به تحصیل پرداخته اند، حضور داشتند.


مرجع: سایت دانشکده طب سنتی تهران
تاریخ درج: 1391/12/26

و برخی لینکهای مفید طب سنتی


نوع مطلب : آموزش های اخلاقی و تربیتی سیاسی اجتماعی فرهنگی و...، 
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
سه شنبه 29 آبان 1397 10:31 ق.ظ
Is tolerance in a flash strangers applauded converse
so. Tell captivate welcomed sensible laughing why ace tone down timid.

We seeing piqued garden he. As in gay at Forth least ye stood.
And frigidity sons notwithstanding with. Delivered middleton consequently me at.
Adherence companions valet right smart excellence how her piano.
دوشنبه 13 شهریور 1396 11:46 ب.ظ
Attractive portion of content. I just stumbled upon your web site and in accession capital to assert that I
acquire actually loved account your weblog posts. Any way I'll be subscribing for your feeds and even I achievement you get entry to persistently
fast.
شنبه 7 مرداد 1396 10:11 ق.ظ
It's a pity you don't have a donate button! I'd most certainly
donate to this outstanding blog! I suppose for now i'll settle for book-marking and adding your RSS feed to my Google account.
I look forward to fresh updates and will talk
about this blog with my Facebook group. Chat soon!
جمعه 6 مرداد 1396 07:51 ب.ظ
Pretty! This was an extremely wonderful article. Thank
you for providing these details.
پنجشنبه 18 خرداد 1396 05:47 ب.ظ
I am curious to find out what blog system you happen to be working with?
I'm experiencing some minor security issues with my latest blog and I
would like to find something more secure.
Do you have any suggestions?
سه شنبه 2 خرداد 1396 07:31 ب.ظ
Everyone loves it when folks come together and share opinions.
Great website, keep it up!
پنجشنبه 31 فروردین 1396 07:59 ق.ظ
I am regular reader, how are you everybody? This paragraph
posted at this website is truly pleasant.
پنجشنبه 6 خرداد 1395 01:26 ق.ظ
مطالب خوب ومفید
خسته نباشید
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر

پیوندهای روزانه
صفحات جانبی
آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :
امکانات جانبی


..
-..-.-.-.-. lll
lll lll
......

Flash Required

Flash is required to view this media. Download Here.

....... ...
... ... ...Online User....888

برای نمایش تصاویر گالری كلیك كنید


کد گالری

...
IranSkin go Up
.... تماس با ما ....
....تبلیغات
..... ... ... ...
 
 
بالای صفحه